+38(093) 833-1304
legalwork.in.ua@gmail.com
Головна Реєстрація іноземцем ТОВ в Україні

Реєстрація іноземцем ТОВ в Україні

Відповідно до Конституції України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, користуються тими самими правами та свободами, а також несуть ті самі обов'язки, що й громадяни України.

Порядок створення іноземного підприємства регулюється Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Засновник - нерезидент проходить такі самі етапи реєстрації, як і засновник - резидент.

Реєстрація компанії іноземцем в Україні

В Україні здійснювати підприємницьку діяльність можна у двох законних формах:

  • - як фізична особа-підприємець;
  • - чи через юридичну особу.


Найчастіше в Україні, як резиденти, так і нерезиденти використовують для здійснення свого власного бізнесу організаційно-правову форму у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Перелік документів для реєстрації ТОВ.

Від засновника - нерезидента (юридичної особи) знадобиться:

  • - Витяг із судового або банківського реєстру (дійсний 30 днів з моменту видачі);
  • - Статут чи установчий договір;
  • - Нотаріальна довіреність на того, хто представлятиме інтереси нерезидента на території України;
  • - Копія паспорта кінцевого бенефіціарного власника;
  • - Протокол чи рішення головної компанії щодо створення юридичної особи в Україні;


*Усі вищезгадані документи мають бути апостильовані, перекладені українською мовою та підпис перекладача має бути нотаріально засвідченим.

  • - Копії довідок щодо присвоєння ідентифікаційних кодів;
  • - Копія паспорта та ІПН директора;
  • - Документи на юридичну адресу (вибрати один із варіантів):
    а) місце прописки засновника;
    б) договір оренди/субаренди;


Необхідно враховувати той факт, що якщо засновник – іноземець має намір обіймати посаду директора підприємства, йому необхідно отримати дозвіл на працевлаштування у відповідній службі зайнятості. До отримання такого дозволу директором підприємства під час реєстрації ТОВ тимчасово призначається громадянин України (резидент). На період оформлення дозволу на працевлаштування іноземного громадянина ним може стати представник юридичної, аудиторської фірми чи третя особа. Після отримання дозволу іноземцем найманий директор (резидент) звільняється та директором призначається нерезидент. На етапі реєстрації можна заявити мінімальний статутний капітал, а під час заміни директора на нерезидента збільшити його. У призначенні директором саме громадянина України є необхідність, тому що при реєстрації ТОВ обов'язково має бути призначений директор, який підписуватиме всі документи, у тому числі й необхідні для оформлення дозволу на працевлаштування для іноземця.

Для відкриття Товариства з обмеженою відповідальністю фізичною особою – нерезидентом насамперед потрібно отримати у Державній податковій службі України облікову картку платника податків (ІПН). Без оформлення облікової картки платнику податків нерезиденту неможливо відкрити власний бізнес на території України.

Якщо засновник нерезидент – юридична особа, необхідно підготувати також такі документи:

  • - виписка з реєстру;
  • - протокол зборів учасників, де було прийнято рішення стати учасником нової створеної юридичної особи.

Термін реєстрації ТОВ: 5 днів